Program utrzymania ruchu

MES PHARIS posiada oddzielny moduł utrzymania ruchu, czyli kompleksowy, zintegrowany i współzależny zestaw funkcji do zarządzania konserwacją maszyn i narzędzi. Moduł pomaga zapobiegać awariom maszyn, a także pozwala na sprawniejszą komunikację, obniża koszty eksploatacji jak i daje większą efektywność pracy.
MES PHARIS pomoże Ci w uporządkowaniu ewidencji narzędzi, przypomni o potrzebie serwisowania maszyn i urządzeń. Co znacznie ważniejsze, obliczy również czas poświęcony na realizację działań naprawczych i wiele innych. Ponadto moduł jest zintegrowany z wymaganiami zarządzania jakością według IATF 16949.

Warunki rozpoczęcia i zakończenia konserwacji mogą być oparte na:
 • Wartości on-line znacznika danych maszyny – liczba cykli, czas pracy, temperatura itp.,

 • Warunkach czasowych, w tym okresowości,

Dla operacji częściowych w ramach zapotrzebowania na konserwację można zdefiniować i zarządzać następującymi elementami:
 • Karty pracy,

 • Arkusze robocze,

 • Przepływy pracy.

Standardowo używamy terminalu produkcyjnego MES PHARIS lub terminalu mobilnego (klient mini-produkcyjny). Operator ma go do dyspozycji w trakcie wykonywania prac serwisowych, a za jego pomocą może zapoznać się z historią napraw i powiązanymi dokumentami. Wśród nich możemy wymienić instrukcje, arkusze serwisowe czy kalibracyjne, karty techniczne, dokumentację fotograficzną urządzenia i wiele innych.
Dla każdego urządzenia możemy zdefiniować i dodać wykaz niezbędnych części zamiennych, które posłużą do ewentualnej wymiany. Funkcjonalność ta daje możliwość rezerwowania części zamiennych w magazynie. Warto podkreślić, że w przypadku braku części zamiennych automatycznie ostrzega ona wybranych użytkowników lub grupę użytkowników.
Program utrzymania ruchu dzięki któremu zarządzamy konserwacją w MES PHARIS oferuje następujące korzyści:
 • Zapewnienie zarządzania konserwacją zgodnie z normami motoryzacyjnymi,

 • Nadzór nad zgodnością procesu utrzymania,

 • Wykorzystanie połączenia z maszyną do automatycznego zbierania danych o cyklach, czasie pracy – eliminacja ręcznego wprowadzania danych na potrzeby konserwacji,

 • Możliwość stworzenia zależności pomiędzy wymaganiami konserwacyjnymi a rzeczywistymi parametrami maszyny,

 • Automatyczne tworzenie wymagań dotyczących konserwacji w określonych warunkach,

 • Uzyskanie genealogii w zakresie konserwacji i naprawy maszyny, narzędzi i stanowisk pracy na potrzeby audytu klienta,

 • Możliwość powiązania obsługi technicznej z zarządzaniem narzędziami.

Moduł utrzymania ruchu powstał, by zapewnić kompleksowe zarządzanie utrzymaniem. Obejmuje więc cały proces – od efektywnego planowania konserwacji, poprzez automatyczne generowanie zapotrzebowania na nią i zapewnienie nadzoru nad wykonywaniem konserwacji. Kończy się, gdy dotrze do rejestracji i oceny. Warto podkreślić, że to moduł konserwacji, który rejestruje przyczyny konserwacji. Ponadto zapisuje, co już zostało zrobione, wliczając koszty i związane z nimi zasoby.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Firma STIGO oferuje szerokie wsparcie systemu MES.

Doświadczony zespół, rozwiąże każdy z tematów oraz odpowie na każde pytanie dotyczące oprogramowania. W ramach umów wdrożeniowych każdej firmie przysługuje wsparcie techniczne. Po wykorzystaniu opieki serwisowej, każdy z klientów może zamówić kolejny odpowiedni dla niego pakiet.

Przemysław Rożek
Kierownik działu Pharis
Tel.: +48 784 066 120
p.rozek@stigo.com.pl
Anna Tabaszewska
Kierownik ds. Marketingu
Tel.: +48 606 430 851
a.tabaszewska@stigo.com.pl
Jacek Juras
Dyrektor Techniczny
Tel.: +48 784 066 123
j.juras@stigo.com.pl